Podsumowanie targów pracy PW

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na targach pracy! Mamy nadzieję, że rozmowa z nami była dla Was równie przyjemna, tak jak dla nas z Wami. W bardzo krótkim czasie będziemy odpowiadać na Wasze maile i kontaktować się z osobami, które zostawiły nam swój E-Mail do siebie przez nasz formularz rekrutacyjny.

Teraz chcielibyśmy podzielić się z wami kilkoma statystykami.


Po pierwsze, zdecydowana większość osób uzupełniających naszą ankietę wskazała, że poszukuje pracy lub praktyk. Mniej niż 1/3 osób poszukuje wyłącznie pracy.

 

pw_chart1

 

 

Następnie, wszystkie osoby wypełniające formularz studiują, niecałe 14% osób w tym samym czasie podjęło się pracy. Mamy nadzieję, że ta statystyka niedługo mocno się poprawi 🙂 Z uwagi na fakt, że targi były skierowane do studentów, prawdopodobnie nikogo nie dziwi, że osób wyłącznie pracujących nie udało nam się namówić na wypełnienie ankiety 🙂

 

pw_chart2

 

Na pytanie, który obszar programowania (backend czy frontend) interesuje was najbardziej 77,3% osób odpowiedziało, że backend. Jest to pocieszające, ponieważ stosunek liczby backendowców do liczby frontendowców jest ewidentnie większy, jak wykazano w badaniach przeprowadzonych przez stackoverflow, z którymi naprawdę warto się zapoznać.

Na pytanie, który obszar programowania interesuje was najbardziej 77,3% osób odpowiedziało, że backend.

W ostatnim punkcie zadaliśmy pytanie, jakie języki programowania znasz. Odpowiedzi były następujące:

C# - 50%
F# - 4,5%
Java - 63,6%
PHP - 9,1%
Visual Basic - 4,5%
Swift - 9,1%
Objective-C - 9,1%
JavaScript - 18,2%
Ruby - 4,5%
Python - 22,7%
C++ - 63,6%
SQL - 50%

Cieszy nas fakt, że wśród najpopularniejszych języków znalazł się C#, Java oraz SQL. Technologie związane ze sprzętem Apple znane są przez niecałe 10% osób, taki wynik jest zbieżny w tym przypadku również z badaniami przeprowadzonymi przez stackoverflow.


Jeszcze raz dziękujemy za waszą obecność na targach pracy. Organizatorom dziękujemy za wzorową organizację wydarzenia. Oraz na sam koniec chcielibyśmy podziękować pozostałym firmom, które wraz z nami się wyszły do studentów.

Widzimy się już niedługo na Warszawskich Dniach Informatyki!

image

 

PS. Po krówki wpadnijcie do nas do biura – zostało nam jeszcze trochę z targów 🙂

1 Comment

Comments are closed.